Timp de două zile (12-13 noiembrie) în incinta Muzeului Naţional de Arheologie şi Istorie a Moldovei s-a desfăşurat al X-lea Simpozion de Numismatică. La şedinţele de comunicări au participat oaspeţi din România şi Ucraina. În total au fost prezentate 27 de comunicări, cuprinzând cronologic perioada de la antichitate şi până la contemporanietate.